Jdi na obsah Jdi na menu
 


Události 2013

6. 1. 2013

 

2 0 1 3

 

Lepší  je sedět ve staré hospodě

než ležet v nové nemocnici !!!

 

 

Tak nám ten nový rok docela pěkně započal.

1. ledna 2013 nás sice na kapustnici moc nebylo, ale přesto jsme s úsměvem připili na zdraví všech a zvláště pak i na zdraví přítomné Ali Motal.

Ve středu 9. a 16. ledna pak už nás byla plná tělocvična. Dvanáct, včera dokonce třináct hráček na hřišti. Skvělé! Vítězství se střídala na obou stranách a setů bylo tolik, že ani nevím, zda zvítězily krásné nebo chytré.  Což jak víme, není tak důležité, neb platí  staré – KDO PŘIŠEL ZVÍTĚZIL!

Obzvláště příjemná byla pak posezení v naší hospůdce. A to ne jenom díky nekuřácké místnosti, kterou máme skoro vždy jen pro sebe, ale hlavně proto, že bylo proč zpívat ŽIVIJO. S radostí jsme připily i zazpívaly Luďce a Ali Mot. Odměnily se zaplacením útraty, za což  pěkně děkujeme. Saša se podělila o zážitky z ´prosincové´ Dubaje a naše vnímání slunečné atmosféry podpořila ochutnávkou výborných datlí. Takové určitě v Kauflandu nekoupíte. Díky, Sašo.

Všem pak ještě redakční rada přeje, ať jste co nejčastěji a v hojném počtu „na značkách“ a tam jako i v hospůdce máte jen dobrou náladu, která vám pak vydrží do dalšího setkání.

Tvrdé podání, dobrý příjem, přesnou nahrávku, skvělou smeč a rybky v poli!

Pěkné započetí roku bylo načas přerušeno událostí, se kterou se i volejbalové kočky musely zodpovědně popasovat. Onou událostí byla  volba prezidenta a vše kolem,co ji provázelo. Volba skončila, jak skončila , ale život jde dál ... o kočkách se říká, že mají devět životů, takže jak to řekl kníže Schwarzenberg ? ,,...na shledanou v lepších časech ..." Ale my si je udělat umíme již teď - na hřišti, v hospůdce, na lyžích, na cestách světem .... Příslibem byl 30.leden v tělocvičně, kde se hezké i chytré shodly, že se hrál velmi dobrý volejbal ...

Příjemný vstup do měsíce února zažívají hlavně kočky-učitelky, neboť Ostrava má pololetky!!! Takže krom volejbalu uspokojujeme i jiné záliby.Lyžařky jedou pokořit  černé sjezdovky,Danka nabírá směr Barcelona za vnoučkem Filipem s těžkou obavou, zda ji-bábi, ještě pozná,Romča letí do Indie ...všechny však ale máme přání vrátit se bez újmy na zdraví a s hlavou plnou zážitků zpět na hřiště pod vysokou síť ...

Když se kočka v únoru vyhřívá na slunci, tak se v  březnu bude vyhřívat na peci.     Slunce-  vhodné k vyhřívání -přišlo až s prvními březnovými dny. 2x sláva !!  neboť tím padá zmíněná únorová pranostika a hlavně ! Jarku dobije pár dobsonů a jistě tak příjde na první březnový voliš. A vlastně  všem, co jsme ještě nevytáhly paty z té naší zamořené Slezské pánve někam do Alp či přímořské  destinace, sluníčko udělá dobře. Však nás cestovatelky svým vyprávěním z cest pěkně naladily a dost možná, že to sluníčko sem k nám dotáhly právě ony. 

        Kdyby jsme to sluníčko neměli, nemohli bychom být ani veselí.

Ještě že ho tady máme! A jak to sluníčko na nás my se také na svět usmíváme.

Psát kroniku je činnost veskrze nevděčná, neboť si u ní kronikář uvědomuje, jak čas rychle letí... První kvartál je v pr....opadlišti dějin.  Březen ve znamení FOUR SEASONS-počasí fakt předvedlo všechna čtyři roční období -ukázkový 'jarní' den s 'letními' teplotami, přes 'podzimní' dešťovky a koncovými 'zimními' přívaly sněhu. Ještě že v tělocvičně je teplota stabilní, hra baví a bolí, narozeniny, tedy další léta navíc, bereme s humorem-tentokrát to potkalo Ilu a Evu, lyžovačky také všechny bez úrazu - co si přát více? Hodně sluníčka a zdraví do druhého čtvrtletí.

Cha - sluníčko ! Zbožné přání! Místo Velikonočního pondělí, kterým začal duben, prohazují se koledníci tunami sněhu. Ale nás to nezlomilo,do hospůdky se prohážeme vždycky, dál si  hrajeme, slavíme svátky -Mirka,Darja,Irča, Saša, také narozky - Alenka Porostlá, která si k tomu navíc znovu střihla pár slunečních dnů na Kubě, občas marodíme-hlavně naše Alenky to vzalo, ale snad to všechny zvládnou, zaznamenány jsou první záběry do pedálů jednostopých přibližovadel,cvičíme, hubneme, krášlíme se - zkrátka probíhá příprava na měsíc lásky. A jelikož od května se "stěhujeme" do Mariánek, 29.4. válcujeme hřiště a připravujeme se na letní sezónu. Tento den ještě jeden nervák - volejbalové kočky musí 'vyfandit' VK Ostrava vítězství nad 'Budějkama' a tím i mistrovský titul. A POVEDLO SE !!! (viz fotogalerie-různé)   Ovšem v samotném závěru měsíce ještě pozor!! Inzeráty typu: Prodám koště. zn.: RED BULL mi dává křídla ! jasně signalizují, že se blíží Filipojakubská noc !

 -hrave--kocky-....jpg        .....hravé, létající kočky

 

                  A je tu MÁJ - zahajujeme novou sezónu - Mariánky 2013

 

 

zahajeni-se-vsim-vsudy.jpg

 

                                                        tradiční, prima klasika ....

a třebaže to tak nevypadá, opravdu zahajujeme volejbalovou letní sezónu  , po prvním outdoorovém klání zasloužená pěna, kterou nám dodatečně ke svým narozeninám věnovala Alenka Porostlá a 'rozvíjející se poupátko' bylo na její zdraví ...

Jak  jsme  pojali  oslavu 68.  výročí  Dne  vítězství  - 8 května 2013  v  Lesním  baru

Před domovem Slunečnice, na parkovišti u silnice, dvě auta se setkala, itinerář probrala, v blízké vísce - Suché Lazce třetí auto přibrala, by v opojném svěžím jaru oslavila v lesním baru, Den vítězství - a smrti zmaru.

U Karlovy Studánky máme první stání. Po štamprdli a  vy.ůrání , jdem protáhnout  si  kostru svou, kráčíc stezkou naučnou. Na wiew pointu č. 3, nikdo foťák nešetří, fotí zleva doprava, co umí Bílá Opava.

Na počasí máme kliku a tak v podhůří Jeseníků, už z lázní Horní Lipové těšíme se, na vuřtíky libové. O lesním baru zkazky věru, nezklamaly mou důvěru. Všech značek pitné produkty, chladí důmyslné aquadukty, kafe, mlsky i ty vuřty libové, vše za ceny lidové. Těm, co po vědění lační, pomáhají tabulečky informační. Náš obdiv, úžas, dík i vděk, sklízí autor myšlenek - pan inženýr Pavlíček (Václav).  Je to tady krásné, zas někdy příjdem - to je jasné !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Na zpáteční cestě znalí toho kraje, odhalují neznalým další jeho taje......  V Branné totiž stojí statek, tam všeho z mléka prý je dostatek. Protože však sváteční je den, kravky mléko daly na máslíčko jen. S nákupem hned jsme byli hotovi - 3 kilogramy na chleba či cukroví ......  Na náměstí s pusou otevřenou, žasnem před nádherou nečekanou. 7 století historie ? No mně snad omyje. Trauma ze svých neznalostí snad zmírním horou  sladkostí. Mají zde trubičky máslové-věhlasné, padlo tak za ně celé mé kapesné ! ..... Na náměstí do hospůdky stylové, lákají na kafíčko suprové..... Na  Skřítku pak ještě  Roman - děda,  vyfotit si musí děda Praděda....Teď již nic nebrání tomu, vydat se na cestu domů se známou písní na rtech k tomu: ,, ....sláva nazdar výletu, výletu, výletu, nezmokli jsme  už jsme tu, už jsme tady ..... "

P.S.   Cenzorem těch  'básniček'  byl raslík  jménem  Maxíček. S nasazením vší psí píle, dovedl nás až do cíle. Zvládl to bez  dží-pí-esky . Proto tak milujem všichni pejsky !

 Fotodokumentace: Fotoalbum - výlety - lesní bar

20. května  - za to, co jsme dnes předvedly na hřišti, dostalo se nám (prostřednictvím úst Jarky),  pokárání  od života samotného.  Je  velmi riskantní nevážit si letitých kamarádství a přátelství. Kolik let se budovala ? 15? 25? 35?   ( ⇔             prostor pro zamyšlení                ⇔)

Takže: D.Ú.  Zopakovat si pravidla mezilidských vztahů, znásobit  naším Ø věkem,  hodit  to do druhé mocniny zdravotního potenciálu, celé znásobit koeficientem empatie při odečtení procenta oblíbeného nápoje ( 10°, 12°, ...)

Správné řešení:   sumace   =   při respektování  výsledku daného vzorce chci nadále být volejbalovou kočkou !!!     Nedodržení  se trestá červenou kartou !!!

22.května - Alenka Tesařová - mít narozky v době maturit a být profesorkou na gymnáziu ? vražedná kombinace. Tak alespoň na dálku, hezký narozeninový den, Alenko a ať Ti všichni žáčci udělají radost ...

... a chčije a chčije... snad jen jednou či dvakrát jsme se sešli na hřišti (včetně náhradních střed) v měsíci červnu, takže zaznamenání hodnými událostmi byla promoce MARCELA MOTALA  - gratulace nejen jemu ale i pyšné matce Alence  a dále pak  již 10 let oslavované 38.  narozeniny Romaniny.  Za gratulace se nám od obou dostalo pivíček nepočítaně a byly i rychlé špunty. Děkujeme.......

8.července - máme novou šedesátnici - IRENA    ..........      jasný důkaz toho, že sportovat s půllitrem v ruce lze v každém věku  .....................................                     

 

iren-60.jpg   

... a jako doplňkový sport pěstuje babi Irena - rozmazlování vnoučat  - a moc jí to sluší .... Co víc Ti přát - hlavně zdraví !!! Tak na zdraví !!!

 babicka.jpg

22. červenec  - hádanka: ,, Která paní učitelka dostala o prázdninách dvě pětky ?  A ještě to oslavuje  ?!"  .... Správně, Liborka !!!   Své první 55tiny pojala způsobem, který se nám  moc zamlouval, možná by tak mohl začínat každý volejbal : pivínko mnoha druhů, hruškovice, borůvkové a hruškové koláče, klobásky  ze Zašové a jiné mňamky .......no, Borko, děkujeme, zdraví a radost  přejeme , že k důchodu spějeme ... (podívej, jak spokojeně vypadá Irča) . Jo a zítřejší svátek si užij také ... 

25. červenec - Miruš, "... na zdraví ... "  alespoň na dálku ...

Srpen  -  proběhl volejbalově pohodově - vedřiny, pivko, parta, co víc si přát ?... jo... zapít 25.srpen s Jarkou  ,,...na ex..."

Září  - střídání hezkého počasí s nehezkým, narozky Saši a Darji "... ať vám to holky hraje...!!" Hlavně ale žijeme přípravou  - trojnásobných šedesátin - to zas bude mejdan     .

A taky že byl !!!  20. září kolem 16. hod se v Mariánskohorské klubovně dějí věci. Ještě před akcí krátká secvičná koček v šatně, přicházející hosté se již nalévají, aby prý zvládli sledovat představení, které se chystá a krátí si čas kroužením kolem bohatě a velmi chutně vypadající tabule s mňamkami ....konečně nastal okamžik oficiálního zahájení,  přípitků a neoficiálních gratulací... Že ještě nevíte komu ???  No přece: jedné zvláštní kočce, co chodí už jen pomalu, jedné kočce, se zvláštním jménem - IRMALU .  Co se za tímto jménem skrývá ? 

2013_09_180-let--6-.jpg

Naše oslavenkyně IRča - MAjka - LUďka se rozhodly  společně oslavit své 60tiny !!! A jelikož my , kočky, rády slavíme, přišly jsme jim zpívat, hrát, tančit, přát , .... není třeba více psát, stačí se jen podívat - v galerii narozeniny šlechtičen a po zvládnutí technických drobností, budou na "Rajčeti" i videa.  Milé oslavenkyně, děkujeme vám za vaše pozvání a dovolte mi bonmot, jemuž není rovno, že bez lásky a kámošek, život je na ....!

 

 

 Rýmovačky pro Kočky .

 Jsem jen stará kočka a jmenuji se IRMALU,

jsem  stará kočka a chodím už jen pomalu .                                                  Dávno nejsem rovná jako svíce, vždyť mám 3kopy roků! Možná více.

A 3životy svého bytí. Ach, kde že je jich do devíti .

                                Jednou nebyla jsem dosti rychlá a o ocásek kdesi přišla.

Přesto však s pokorou a tichým vděkem vítám svoji sešlost věkem.

 Mnohokrát jsem hříšná byla,  6 kočiček  porodila

a ony mi pak v čase krátkém -  9 koťat daly dárkem.

                                    A protože  jsem moudrá byla, všechno  jsem naučila :

                                                                          číst,  psát, zpívat, počítat,

                                                                          tenis, lyže, surfovat,

                                                                          kolo,  sáňky i  s míčem hrátky,

                                                            a přece se mi zdá, že je život tak krátký !

 Inu,  jsem  už  stará kočka s divným jménem  IRMALU,

jsem stará kočka a chodím už jen velmi, velmi pomalu.  A to i do baru !!!

 Když někdy ale zamhouřím svá očka, vidím se zas jako mladá kočka …

Vždyť vše, co potřebuji  ke štěstí – je všude kolem.  Naštěstí!

                                                            Nevěříte ?  Hned se sami přesvědčíte !

K tomuhle přehledu, není třeba překladu.

Je to moje motto a znamená to toto:

 VOLLEY  NEEDS :

BALL  - když objeví se někde na dohled, hraju, jako by to bylo naposled .

BEER - když občas tělo únavou  omdlívá – stačí mi krátká pauza u piva .

SEX     - né, to není výraz do křížovky na3. Sex a láska–to k životu patří!

                  (Vzpomínáš si, milý Mourku, jak všechny kočky žasly nad

                   hbitostí Tvého šourku? )                                                       

                           …..m ň a ú ů ú ů ú ů ú ů ú ů ú ů ú ů ú ů ú ů ú ů … 

 Tak šla krásná mládí léta a éterem zněla píseň tahleta :

…If  you‘re going to San Francisco…. 

 Jó, to byly časy  historické a vzpomínky nostalgické … 

 Dnes  však máme  mejdan kočičí. Tak až  všechny kočky přifičí,

budem  zpívat, hrát, tančit, přát,

jedné zvláštní kočce, co chodí už jen  pomalu.

Jedné kočce, se zvlášním jménem   IR-MA-LU .

 

23. září - pondělní počasí s námi laškuje, my se však nedaly,  voliš se konal.

30. září - rozlučkový letošní voliš v Mariánkách. Počasí už dosti chladné a hra tomu také tak odpovídala. Jen si nepřivodit žádný úraz.  ...   Že život není jen samá legrace, to víme. Dnes přišla Romča se smutnou zprávou o smrti tatínka. Inu, říká se : život je smrtelná choroba...... Pohárkem jsme připili  se vzpomínkou na báječného člověka .......

9. říjen - zahajovací voliš "na Šmeralce" - Matiční gympl částečně v novém hávu (např.:vstupní dveře, nové sprchy,a j.),  jen my zůstáváme stejné,se svými starostmi i radostmi života a stejnou chutí dál hrát, co to dá ... takže v říjnu i listopadu  "válčíme" každou středu v tělocvičně s míčem,  "válčíme"  s přibývajícími léty - narozky Danka, Majka, Ali Nowak, svátek Romča. S tím je spojena vždy i bitva s půllitry  . Svoji soukromou válku se zdravím vedou Saša  i Ala Tesař. Všechny naše bitvy sem tam s nějakým šrámem, ale zvládáme vítězně.   Ila si střihla výlet na Šrí lanku a Maledivy. Móc se jí tam líbilo, soudě dle povídání  o exotice.  No a jelikož se neodbytně přihlásil prosinec,  zavání to příchodem Vánoc ... začíná pomalu boj s časem, vymýšlení, nákup či tvorba dárků, v práci dohnat resty, poprat se se zdravím vlastním či svých blízkých, pohlídat nemocná vnoučata, pořídit si koťátko, ze kterého -doufejme-nevyroste tygr usurijský, napéct cukroví, zajistit rodinu jídlem a světe div se - zvládnout si zahrát volejbal ! 11.prosince -  po volišku tradičně v naší hospůdce "vánoční nadílka", kdy se jako malé děti těšíme, co dostaneme od Ježíška. Opět nezklamal svou invencí, štědrostí a pospolitou náladou všech zúčastněných, stůl obohatil až přemírou jídla a když hrábli do strun Majka, Honza a Harry - večer neměl chybu............  18. prosince - poslední letošní voliš a POZOR změna - pivko si dáváme v Pivovarském domě - Qásek - nakuřovaný, ořechový, medový, nefiltrovaný a další - nové místo, nové chutě ... no, zvažme, zda příští rok změníme hospůdku ...?

 

 

qasek.jpg

 

                           Qásek, náhradní hospůdka - poslední potreninkové pivko 2013

 

vsichni.jpg

 

    Tak jsme se U Rady rozloučili se starým rokem a už se těšíme na nové souboje na hřišti.

                                                                     PF 2014